FİRMA TARİHİ

Zer Mimarlık 1993 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Firma ismini, kurucusu Mimar Zerrin Arslaner’in isminin ilk hecesinden almıştır.
Zer aynı zamanda “altından” anlamına gelmektedir. Zer Mimarlık, çağdaş teknolojinin getirdiği yenilikleri edindiği tecrübelerle pekiştirerek projelerinde 25 yıldır başarıyla kullanmaktadır.

Zerrin Arslaner kendi mimarlık firmasını oluşturmadan önce yaklaşık 17 yıl profesyonel yönetici olarak önemli deneyim kazanmıştır. Bu dönemde ülkenin önde gelen inşaat firmalarından sayılan ve sektöre öncülük eden ENKA İnşaat’ta uzun yıllar yönetici mimar olarak çok sayıda uluslararası projede görev almıştır.

Zer Mimarlık iç mekanlara, ürün ve çevre tasarımına odaklanmış  bir tasarım, proje ve  uygulama firmasıdır.

Bugüne kadar küçük ölçekli konut projelerinden, büyük çaplı ofis ve ticari binaları kapsayan geniş bir yelpazede yüzden fazla projede tasarım / uygulama gerçekleştirmiştir.

İnsan ihtiyaçlarını ön planda tutan anlayışımız, mimarlığın büyük sorumluluk isteyen bir meslek olduğunun bilinci ve 30 yıllık mesleki tecrübe ile hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.

YÖNETİM

N. Zerrin Arslaner

Kurucu & Mimar

zerrin (2)

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki eğitim hayatının ardından yönetici mimar olarak uzun yıllar yurt içi ve yurt dışı birçok projede Türkiye’nin önde gelen firmalarından birinde çalışmıştır.
20 yıllık profesyonel mesleki deneyimin ardından, 1993 yılında Zer Mimarlık ofisini kurmuştur.
Tasarım, projelendirme ve uygulama alısmalarına proje lideri sıfatıyla tecrübelerini aktarmaya aktif olarak devam etmektedir.

D. Gizem Arslaner

İç Mimar

Gizem Arslaner mimarlık mesleğini ikinci kuşak olarak devam ettirmeyi tercih etmiş, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümünden üstün başarıyla mezun olduktan sonra aile firmasına aktif olarak destek vermeye başlamıştır.
Tasarım, ve projelendirme alanlarında sektör bünyesinde çok sayıda ödülü vardır.
Zer Mimarlık’ın dijital çağa ayak uydurması alanında Gizem’in deneyim ve bilgilerinden faydalanmaktayız.